Kanada yaz okulu programları öğrencilere benzersiz eğitim fırsatları sunmaktadır. Özellikle 9-15 yaş arasındaki öğrenciler için en iyi seçenekler arasındadır.

Hem İngilizce eğitimi, hem sosyal etkinliklerle öğrencilere farklı programlar sunulmaktadır. Sonrasında lise veya üniversite gibi programlara devam etmek isteyen öğrencilerin kabulünde büyük avantajlar sunmaktadır.

Kanada Kültür Merkezi, Kanada yaz okulu programlarında uzman bir kuruluştur. Kanada Kültür Merkezi güvencesi ve kalitesiyle Kanada yaz okulu programlarına başvuru yapabilirsiniz.

Yaz Okulu Programları

  • Grup Olarak: En az 10 ile 15 öğrenci (okuluna göre belirlenmektedir bu rakam) ile birlikte grup içinde  yaz okullarına katılabilirsiniz. Bu grup programları daha çok 9 – 15 yaş arasındaki öğrenciler için uygulanır. Grup olmasının amacı öğrencilerin başına ayrıca en az bir grup liderinin atanmasıdır. Bu lider genellikle İngilizce Öğretmeni olur ve en önemli görevi Türkiye’den çıkıştan itibaren öğrencileri gözetmesi ve rehberleri olmasıdır. Lider; öğrencilerin Türkiye’den ayrılma, yaz okullarına devamı ve Türkiye’ye dönüşünde sürekli yanlarında yer alır.
  • Bireysel Katılım: Bireysel katılım her yaştan öğrencimize açıktır. 9 ve yukarı yaştan olan öğrenciler tüm dil programları, yaz okulları ya da kamplarından faydalanabilirler. Zira bazen aileler ve öğrencilerin kendileri diğer Türk öğrencilerle birlikte grup olarak yaz okullarına özellikle katılmak istememektedir. Zira bireysel katılımcıların asıl aması daha fazla Türkçe kullanmak istemeyip, İngilizcelerini ileri seviyeye taşımak ve olabildiğince İngilizce kullanımını arttırmaktır. Bu durumda öğrenci bireysel yolculuk yapar ancak havalimanı karşılaması okul yetkililerince organize edilir. Kanada yaz okullarımızda  öğretmenler tarafından öğrenci ile yakından ilgilenilir. Bu programa genelde bağımsız olabilen ve  günlük konuşmaları yapabilecek düzeyde İngilizce bilen öğrenciler katılmaktadır.

Not: Kanada Kültür Merkezinin Sponsor olduğu Okullar Yüksek Kalite Standartlarında olup bu okullar ile yaz okullarına katıldığınız taktirde Öğrencilerimizin Üniversiteyi yurt dışında okuması durumunda üniverite girişlerinde iyi referans olmaktadır.

Kanada yaz okulları öğrenciler ve veliler arasında oldukça popüler programlardan birisidir. Özellikle Kanada’nın dünyanın en güvenilir ülkeleri arasında yer alması, ekonomik eğitim programları sunuyor olması bir farklı tercih sebebi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Devamı İçin: https://www.kanadakulturmerkezi.com/kanadada-yaz-okulu.html

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir