Yurtdışı yaz okulları arasında en sık tercih edilen ülkelerden biriside Kanada’dır. Kanada yaz okulları sunduğu eğitim programları ve öğretici aktivitelerle sıklıkla tercih edilmektedir.

2 haftadan başlayan sürelerle eğitim programı sunulmaktadır. 9-15 yaş arasında öğrenciler Kanada yaz okullarına katılım sağlayabilirsiniz.

Kanada yaz okulları programlarına Kanada Kültür Merkezinin alanında uzman danışmanlarla birlikte güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Detaylı Bilgi Almak İçin: https://www.kanadakulturmerkezi.com/kanadada-yaz-okulu.html

Kanada Yaz Okulları Hakkında Bilgi

  • Kanada’da yaz okulu denildiğinde en cazip destinasyonlardan birisini Kanada dır. Yüksek kalitedeki eğitimi, muhteşem doğası, seçkin yaz okulu programları ile Kanada yaz okulu programları pek çok öğrenci için unutulmaz bir yaz anlamına gelmektedir. Kanada’da üniversite, kolej veya lise kampüslerinde yaz okulu programlarına katılabileceğiniz gibi aynı zamanda aile yanında konaklayarak kampüs dışı yaz okullarına da gidebilirsiniz.
  • Doğasının güzelliği ve açık hava sporlarında önde gelen bir ülke olması nedeniyle pek çok yaz okulu programı kapsamında spor aktiviteleri ağırlıklı yer tutar. Bununla beraber yaz kampına katılmak isteyen öğrenciler için de ideal ülke Kanada olacaktır. Ayrıca Kanada yaz okulu programları zengin gezi programları ile de öğrencilerin yaz tatilini çok daha keyifli kılar.Gözünüz Arkada Kalmasın: Kanada Yaz Okuluna Başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi İle Güvenle Gerçekleştirin!Detaylı Bilgi Almak İçin Aşağıdaki Bilgi Formunu Doldurabilirsiniz. Kanada’yı Bir Bilene Sorun!

    Kanada’da Yaz Okuluna Nasıl Katılabilirsiniz?

  • Grup Olarak: En az 10 ile 15 öğrenci (okuluna göre belirlenmektedir bu rakam) ile birlikte grup içinde  yaz okullarına katılabilirsiniz. Bu grup programları daha çok 9 – 15 yaş arasındaki öğrenciler için uygulanır. Grup olmasının amacı öğrencilerin başına ayrıca en az bir grup liderinin atanmasıdır. Bu lider genellikle İngilizce Öğretmeni olur ve en önemli görevi Türkiye’den çıkıştan itibaren öğrencileri gözetmesi ve rehberleri olmasıdır. Lider; öğrencilerin Türkiye’den ayrılma, yaz okullarına devamı ve Türkiye’ye dönüşünde sürekli yanlarında yer alır.
  • Bireysel Katılım: Bireysel katılım her yaştan öğrencimize açıktır. 9 ve yukarı yaştan olan öğrenciler tüm dil programları, yaz okulları ya da kamplarından faydalanabilirler. Zira bazen aileler ve öğrencilerin kendileri diğer Türk öğrencilerle birlikte grup olarak yaz okullarına özellikle katılmak istememektedir. Zira bireysel katılımcıların asıl aması daha fazla Türkçe kullanmak istemeyip, İngilizcelerini ileri seviyeye taşımak ve olabildiğince İngilizce kullanımını arttırmaktır. Bu durumda öğrenci bireysel yolculuk yapar ancak havalimanı karşılaması okul yetkililerince organize edilir. Kanada yaz okullarımızda  öğretmenler tarafından öğrenci ile yakından ilgilenilir. Bu programa genelde bağımsız olabilen ve  günlük konuşmaları yapabilecek düzeyde İngilizce bilen öğrenciler katılmaktadır.

Not: Kanada Kültür Merkezinin Sponsor olduğu Okullar Yüksek Kalite Standartlarında olup bu okullar ile yaz okullarına katıldığınız taktirde Öğrencilerimizin Üniversiteyi yurt dışında okuması durumunda üniverite girişlerinde iyi referans olmaktadır.

Kanada yaz okulları öğrenciler ve veliler arasında oldukça popüler programlardan birisidir. Özellikle Kanada’nın dünyanın en güvenilir ülkeleri arasında yer alması, ekonomik eğitim programları sunuyor olması bir farklı tercih sebebi olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir