Dünyanın en yaşanabilir ülkeleri arasında olan ve refah seviyesi hayli yüksek olan Kanada’da dil eğitimi almak öğrenciler için en iyi seçeneklerden birisidir. Akıcı ve aksanlı İngilizceye sahip olmak için Kanada dil okulları programlarında eğitim alabilirsiniz.

Dilerseniz Toronto’da CN Tower kulesinden Toronto şehrinin eşsiz manzarasını görebilir veya doğal bir cennet olan Niagara Şelalelerini ziyaret edebilirsiniz. Başkent Ottawa’da lale festivallerine katılabilir, Vancouver’da dünyanın en yaşanabilir şehirlerinde birisi olma hissini tadabilirsiniz.

Kanada Hakkında Genel Bilgiler

Para Birimi: Kanada Doları (CAD)

Nüfus: 36,5 Milyon

Konuşulan Dil: İngilizce ve Fransızca (İki Resmi Anadil Vardır.)

Türkiye’ye Uçak ile Uzaklığı: Yaklaşık 10 saat – 14 saat

Telefon Kodu: +1

Önemli Şehirleri: Toronto, Vancouver, Montreal, Ottawa, Halifax

 • Buz hokeyi, ülkenin milli sporu olarak bilinmektedir.
 • Kanada’daki göl sayısı, dünyanın geri kalanında bulunan diğer göllerin toplamından daha fazladır.
 • Toronto’daki Yonge Street dünyanın en uzun caddesidir.
 • Dünyanın en uzun sahil şeridi de Kanada’ya aittir.
 • Rusya’dan sonra dünyanın en büyük toprak alanına sahip olan Kanada’da 6 farklı zaman dilimi kullanılmaktadır.
 • Kanada Amerika sınırı dünyanın en uzun sınırıdır ve sınırda askeri savunma bulunmamaktadır.
 • Kanada nüfusunun yaklaşık yarısı farklı coğrafyalarda doğmuştur.
 • Çok büyük bir ülke olmasına karşın Kanada kilometrekare başına en az insan düşen ülkeler arasında 4.dür.
 • Kanada’nın bazı bölgelerinde yer çekimi, dünyanın geri kalanına nazaran çok daha düşüktür.
 • Kanada polisi iyi davranış gösteren kişilere “pozitif bilet” vermektedir.
 • Kanadalılar ve Kanada’da yaşayanlar dünyanın en mutlu 3. ülkesidir.
 • 24.3 metrekare ile dünyanın en küçük hapishanesi Kanada’da bulunur.
 • Dünyanın en eğitimli ülkesidir. Nüfusunun yarısından fazlasının yükseköğretim tahsili vardır.
 • Her yıl Noel’de, Noel Baba’ya ulaşması için bir milyonun üzerinde mektup Kanada’ya gönderilir. Dünyanın her yerinden çocuklar bir sonraki yıl için isteklerini dile getirirler.

Toronto:

Guiness rekorlar kitabına adı yazılan Yonge Street Kanada Toronto şehrinde bulunmaktadır. Bu cadde dünyanın en uzun caddesi olma ünvanına sahiptir. Cadde üzerinde dil eğitimi alabileceğiniz birçok okul mevcuttur. Bunların yanı sıra birçok kafe, eğlence mekanı ve işletme mevcuttur.

Toronto’da görülmesi gereken birçok yer vardır. Şehrin simgelerinden CN Tower’a çıkıp EdgeWalk yaparak hem heyecanlı bir etkinliğe katılmış hem de şehrin güzel manzarasını görmüş olursunuz. CN Tower’a gitmişken 16,000 farklı türe ev sahipliği yapan Kanada Akvaryumunu da görmeden geçmek olmaz! Royal Ontario Müzesi dünya kültürü ve tarihi ile ilgili bilgi edinmek için en iyi lokasyon olabilir. St. Lawrence Market ise şehrin en güzel yemek marketlerinden biri olmasının yanı sıra National Geographic tarafından dünyanın en iyi yemek marketi olarak seçilmiştir. Merkezde gezmekten bahsetmişken Eaton Centre’a değinmemek olmaz. Alışveriş severler için birçok dünya markasını toplandığı merkez mağazalarının yanında güzel restoranları ile de iyi bir gün geçirmenizi sağlayacaktır. Peki ya internette gördüğünüz sakar panda videolarının kahramanlarıyla tanışmaya ne dersiniz? 460 farklı türe ev sahipliği yapan Toronto Hayvanat Bahçesi kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biridir.

Toronto’ya gelmişken neredeyse 40 dakika mesafedeki Niagara Şelalesini görmeyi ihmal etmeyin. Unutamayacağınız bir doğal güzellik olacaktır.

Vancouver:

Kanada’nın en ılıman iklimine sahip şehirleri arasındadır. Bunun yanı sıra UNESCO ve birçok kuruluş tarafından dünyanın en yaşanabilir şehirlerinden birisi olarak gösterilmektedir.

Kanada Vancouver bölgedeki film ve tv çekimleri ve Hollywood filmleri prodüksiyonları nedeniyle “Kuzey’in Hollywood’u” olarak bilinmektedir.

Vancouver ve çevresi aynı zamanda doğa ve macera sporları açısından da oldukça fazla seçenek sunmaktadır. Vancouver’daki turlarla balinaları izleyebilir, Grouse Mountain’da Ziplining yaparak mükemmel ormanların arasında uçmaya en yakın deneyimi elde edebilir, bungie jumping, paragliding ile heyecanın parçası olup Vancouver’da kış sporları deneyimini Heli-Skiing ile bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

Vancouver Asya kökenli nüfusundan ötürü Asya kültürene ait birçok atraksiyonun da bulunduğu bir şehirdir. Asya mutfağı, Japon kiraz ağaçları, Asya-Kanada kültürü festivalleri, Chinatown dikkatinizi çekebilir.

Kanada’nın daha küçük şehirlerinde dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için farklı fırsatlar da bulunmaktadır. Dilerseniz Montreal, Başkent Ottawa’da veya Halifax gibi sakin bir şehirde de eğitim alabilirsiniz.

Neden Kanada Dil Okullarında Eğitim Almalıyım ?

 • Kanada Doları kur seviyesinden dolayı Amerikan Doları veya İngiliz Sterlinine nazaran oldukça avantajlıdır.
 • Çok uluslu yapısından dolayı yabancı öğrenciler memnuniyetle karşılanmaktadır. Bunun yanı sıra Amerika Kıtasının en güvenli ülkesidir.
 • Dil eğitimi sonrasında direk olarak akademik programlara geçiş sağlanabilir. IELTS veya TOEFL gibi zor ve yoğun sınavlara girilmesine gerek yoktur. 
 • Akıcı ve anlaşılabilir bir İngilizce aksanına sahiptir. Sınır komşusu olmasından dolayı Amerikan aksanına oldukça yakındır.

Kanada Dil Okullarında Eğitim

Kanada dil okullarında eğitim programlarını bir kaç ana başlıkta inceleyebiliriz.

 • Genel İngilizce,
 • Yoğun İngilizce,
 • İş İngilizcesi,
 • Sınav Hazırlık Kursları (IELTS, TOEFL) gibi birçok program seçeneği vardır.

Programların temel çıkış noktası öğrencilerin ihtiyaçlarıdır. Öğrenciler ihtiyaç duydukları takdirde bire bir derslere katılım sağlayabilirler.

Haftada 20,25 veya 30 saat ders alınabilir. İstediğiniz yoğunlukta Kanada’da eğitim alabilirsiniz. 20 derslik programlar genellikle saat sabah 08:30-09:00 civarında başlar ve öğlen saatlerine kadar sürer.  Yoğun programlarda genellikle öğleden sonra veya akşama kadar süren programlardır.

Genel İngilizce ve yoğun İngilizce için herhangi bir seviye kriteri yoktur. Hiç İngilizce bilmeseniz dahi sıfırdan başlayabilirsiniz.

Dilerseniz Kanada dil okulunda İngilizce eğitiminin yanı sıra Fransızca eğitim alabilirsiniz.

Kanada Dil Okulu Fiyatları Ne Kadar ?

Kanada dil okullarına kaydınızı yaptırdıktan sonraki süreçten sonra ödeme kısmına geçiş yapılır.  Ödemeler Kanada Doları üzerinden kabul edilmektedir.

Özellikle Kanada Doları kurunun alternatifi ülkelerin para birimlerine kıyasla çok daha düşük olması büyük bir ekonomik avantaj sağlamaktadır. Hem eğitim hemde yaşam maliyetlerinizi minimize edebilirsiniz.

Kanada’da dil eğitimi alıp, ülkenize döndüğünüzde iş veya staj başvurularında alacağınız sertifika büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Kanada dil okulu fiyatlarını etkileyen en önemli faktörlerden biriside hangi programda eğitim programına katılım sağlamak istediğinizdir.

 

vancouver gezilebilecek yerler

Kanada Dil Okullarında Konaklama

Kanada dil okullarını tercih eden öğrenciler çoğunlukla aile yanında konaklamayı veya yurtta konaklamayı tercih etmektedirler. Kanada dil okullarında aile yanı konaklama seçmenizin en önemli avantajı: Kanadalı bir ailenin yanında kalarak hem İngilizce pratik yapabilecek olmanız, hemde Kanada kültürünü çok daha yakından tanıma şansına erişecek olmanızdır.  Konaklama seçenekleri için deneyimli danışmanlarımızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Aile yanı konaklamada sadece kahvaltı veya 2 ya da 3 öğün yemek dahil seçenekler sunulmaktadır. Bunların arasında seçim yapmak tamamen öğrencinin seçimine bağlıdır. Not: Öğrencilerin tüketmek istemediği yemekleri önceden seçme hakkı vardır. Domuz eti vbg. 

Kanada’da aile yanı konaklama kültürü oldukça yaygındır. Bu onlar için en iyi seçeneklerden birisi olarak gösterilmektedir. Ancak kaliteli ve konforlu bir konaklama için erken kayıt oldukça önemlidir.

Kanada dil okullarına ve konaklama başvurunuzu bizimle erken gerçekleştirin: Özel Fırsatlardan Yararlanın!

 Kanada Dil Okulları Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Aşağıdaki Bilgi Formunu Doldurun: Ücretsiz Danışmanlık Hizmetinden Yararlanın!

“Kanada dil okulu başvurusu nasıl yapılır ?” sorusunu İsmail İNCE yanıtladı.

Kanada Dil Okulu Ücretler Ne Kadar ?

Kanada dil okulu fiyatları katılım sağlanacak okula ve katılım sağlayacağınız döneme göre değişiklik göstermektedir.

Kanada Dil Okullarına Bizimle Başvurun: Özel İndirimlerden Yararlanın!

 • Yaz dönemlerinde konaklama ücretlerinde bir miktar artış olabilir,
 • Kanada dil okulu ücretleri ortalama olarak haftalık 190-280 Kanada Doları arasında değişiklik göstermektedir.
 • Eğitim süreniz uzadıkça toplam okul ücreti azalmaktadır.

Kanada Dil Eğitimine Giderken Sigorta Yaptırmak Zorunda Mıyım ?

Evet, Kanada dil okullarına katılım sağladığınız sürece sigorta yaptırmak zorundasınız. Sigorta ücretini ek bir maliyet olarak değil: Ek ücretlerden kurtaran bir kurtarıcı gibi düşünebilirsiniz.

Özellikle ani rahatsızlıklarda sigorta sayesinde ek maliyetlerden kurtulabilirsiniz.

Neden Kanada dil okulları tercih edilmesi sorusunu Kanada Kültür Merkezi Genel Müdürü İsmail İNCE yanıtlıyor.

Kanada Dil Okulu Vizesi Nasıl Alınır ?

Kanada dil okulu vizesini iki farklı kategoride incelememiz mümkündür. 6 aydan daha kısa süreli programlar ve 6 ay veya 6 aydan daha uzun süreli olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Başvuru işlemlerinizi okul başlangıç tarihinden 2-3 ay öncesinde başvurmak çok daha sağlıklı olacaktır.

Kanada dil okulu vizesi başvurunuzu bizimle güvenle gerçekleştirebilirsiniz. 

Kanada Vizesi

Kanada Dil Okulu Vizesini Aldım. Okula Gitmeden Önce Ne Yapmalıyım ?

Öncelikle tebrik ederiz. Banka hesaplarınızı nasıl açacağınızı, valizinizi nasıl hazırlayacağınızı, aile yanında kalıyorsanız hangi aileyle kaldığınızı ve okula ne kadar uzak olduğunu, iletişim bilgilerini ve daha fazlasını sizlerle paylaşıyoruz. Ayrıca saat kaçta okula gideceğinizi, havalimanı karşılama alıyorsanız kimlerle iletişime geçmeniz gerektiğini mutlaka sizlerle paylaşıyoruz.

Kanada Dil Okulları Hangileridir ?

Kanada’da birçok farklı lokasyonda eğitim alabilirsiniz. Aşağıda Toronto dil okulları ve Vancouver dil okullarından bazıları yer almaktadır.

Kanada dil okulları hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bilgi formunu doldurarak danışmanlarımızla iletişime geçininiz. 

Toronto Dil Okuları

Vancouver Dil Okulları

 • VGC International College
 • ILAC
 • EC
 • ILSC
 • LSI
 • ELS

Kanada Dil Kursu

Özellikle yurt dışında İngilizce öğrenmek isteyen kişiler için şüphesiz en iyi seçenek Kanada dil kursudur. 

Kaliteli bir eğitim ve Kanada Doları kurunun avantajından yararlanarak oldukça ekonomik bir eğitim alabilirsiniz.

 Kanada En İyi Dil Okulları Hangileridir ?

Özellikle öğrenciler “Kanada en iyi dil okulları hangileridir ?” sorusunu sıklıkla sormaktadırlar. Eğitim almak istediğiniz program türüne bu sorunun yanıtı değişecektir. Aşağıdaki bilgi formunu doldurarak detaylı bilgi alabilir: Ücretsiz Danışmanlık Hizmetlerinden Yararlanabilirsiniz. 

Kanada Dil Okulu Süreleri

Genel İngilizce programlarından örnek vermek gerekirse: 4 haftadan başlayan programlarla eğitim alabilirsiniz. Ancak eğitimin verimli ve sağlıklı olabilmesi için en az 16 haftalık bir programa katılmanızda fayda var.

Kanada Dil Okulları Kabul Şartları Nelerdir ?

Genel İngilizce programlarında herhangi bir giriş koşulu aranMAMAktardır. 

 • Kanada Kültür Merkezi tarafından Doldurulmuş dil okulu başvuru formu
 • IELTS veya TOEFL Sınav Hazırlık kursları için minimum Intermediate seviye olmak
 • Genel İngilizce ve Yoğun İngilizce Programlarında minimum dil seviyesi aranmamaktadır.

Kanada Dil Okulu Başvuru Dönemi Ve Tarihi Nedir ?

Birçok okulda her hafta Pazartesi günü dersler başlamaktadır. Kanada dil okulu başvurularını Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirin.

Kanada Dil Okulu Fiyatları Ve Ücretleri Ne Kadar ?

Kanada dil okulu fiyatlarını etkileyen birçok faktör vardır. Ortalama ücretler aşağıda yer almaktadır.

4 HAFTA EĞİTİM 900-1500 CAD
12 HAFTA EĞİTİM 2300-3500 CAD
24 HAFTA EĞİTİM 4500-6000 CAD

Kanada’da Yaşam Masrafları Ne Kadar ?

Kanada’da yaşam masraflarıyla ilgili net bir rakam vermek maalesef mümkün değildir. Kalacağınız her şehre göre Kanada’da yaşam masrafları değişiklik gösterecektir. Ancak ortalama vermek gerekirse: Aylık ortalama 700-1000 CAD oda kiralama, 700-1000 CAD arası da yeme-içme ve sosyal aktiviteler için ayırmanız gerekmektedir.

Kanada’da Okurken Çalışma Var Mı ?

Kanada dil okullarına katılım sağladığınız programlarda eğitim alırken çalışma izniniz yoktur. Ancak kolej, üniversite veya yüksek lisans vbg. programlarda çalışma hakkına sahip olabilirsiniz.

Kanada Dil Okullarına Başvurunuzu Kanada Kültür Merkezi İle Gerçekleştirin: Ücretsiz Danışmanlık Hizmetinden Yararlanın!

Kaynak: https://www.kanadakulturmerkezi.com/kanada-dil-okullari

Kanada dil okulları tüm dünyanın saygısını kazanmıştır.Kanada dil okulları tüm dünya tarafından tercih edilir,Türk öğrenciler çok fazla tercih etmektedir çünkü  her bütçeye uygun eğitim mevcuttur.Ülke çok pahalı değildir.Sadece sigara pahalıdır.Bununda sebebi insanları sigaradan soğutmak içindir.Oranlara bakıldığında başarılı olduğunu görebiliyoruz.

Kanada da istediğiniz yere tek araçla gidebilirsiniz.Kanada’da ortalama 50.000 Türk yaşamaktadır.Yogun olan bölge ise Toronto şehridir.Orada da 15.000 Türk yaşamaktadır.

Kanada da öğrenimini sürdüren öğrenciler göçmenlik ve Kanada vatandaşlığı için bir adım öne geçiyor.Kanada devleti göçmen seçerken bir süre Kanada’da yaşamış insanlara öncelik veriyorlar.Bu yüzden Kanada göçmeni olmak istiyorsanız,mutlaka  Kanada’da yaşamanız gerekiyor.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir